Nasıl Çalışıyoruz

Anasayfa / Nasıl Çalışıyoruz

Bir Uzmanımızdan Yardım Almak İstediğinizde;

Telefonla bize ulaşarak randevu alabilirsiniz. Kurumumuzda yaş gruplarına ve sorun alanına göre farklı uzmanlar hizmet verdiği için randevu alırken size bazı sorular yöneltilecektir. Cevaplarınız doğrultusunda en kısa sürede randevunuz verilecektir.

Çocuklar ve Ergenlerle;

İlk görüşmede çocuğun gelişimi ile ilgili anne-babadan detaylı bilgi alınacağından anne-babanın birlikte gelmesi tercih edilmektedir. Çocuk ve anne-baba ile yapılan görüşmelerden sonra gerekli olduğu takdirde uygulanabilecek psikolojik testler ve çocukla yapılacak çalışmada nasıl bir yol izlenmesi gerektiği belirlenerek aileye bilgi verilmektedir.

Ergenlerle çalışırken anne-babalarla görüşmeler bazı kurallara göre yapılmaktadır. Bunlar görüşme sırasında uzmanımız tarafından size aktarılmaktadır. Zaman zaman ergen destek almayı reddedebilir,  bu durumda aileye destek sağlanabilmektedir.

Yetişkinlerle;

İlk seansta, danışanın destek alma ihtiyacı hissettiği durumların tanımlanmakta, danışanın durumunun daha iyi anlaşılabilmesine yönelik psikolojik testler uygulanmaktadır. Danışmanlık sürecine devam etmesi karar verilen danışanla danışma sürecinden beklentileri üzerine konuşulmakta, görüşme sıklığı ve çalışma kuralları hakkında bilgilendirilmektedir.

Uzman gerekli gördüğü durumlarda psikiyatrist, diyetisyen, dahiliye uzmanı, kardiyolog gibi çeşitli uzmanlara yönlendirme yapabilmektedir. Danışanın danışmanlık süreci bu uzmanlarla işbirliği içinde sürdürülebilmektedir.  

Çift ve Aile Danışmanlığı;

             Çiftlerle çalışırken görüşmelere çiftlerin birlikte katılımı tercih edilmektedir.

         Çiftlerle ve ailelerle çalışılırken de sorunun ne olduğu ve beklentiler belirlenerek görüşme sıklığı ve çalışma koşulları hakkında bilgilendirilmektedirler. Aile danışmanlığında ebeveynlerden biri ile sistemde bulunan diğer üyeler (anne-çocuk, baba-çocuk) de sürece katılabilir.

         Aile ile çalışırken, sorunun çözümüne en yüksek katkıyı sağlayacak şekilde belirlenmiş bazı kurallar vardır. Bu kurallardan biri, görüşmelerin başlangıcından itibaren çiftlerden birinin uzmanla diğerinden habersiz görüşme yapmasının tercih edilmemesidir. Bu kurallar ilk seansta konuşulur ve üzerinde anlaşmaya varılır.

Kurumlarla;

Kurumlarla yapılan görüşmelerde belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda bireysel ya da gruplarla çalışılacak programlar hazırlanmaktadır.

 

Yaşam yolunda karşılaştığınız zorluklarda profesyonel destek için, Hemen Arayın! (0282) 293 27 00

Utku Psikobilim Danışmanlık - Tekirdağ Psikolojik ve Psikobilim Danışmanlık Merkezi - Çorlu Psikolojik Danışmanlık © Copyright 2019
Top