Çocuğunuzun Bilişsel Açıdan Güçlü ve Zayıf Yönlerini Öğrenmek İster misiniz?

Anasayfa / Yazılar / Çocuğunuzun Bilişsel Açıdan Güçlü ve Zayıf Yönlerini Öğrenmek İster misiniz?

                                                                                                                                                                                                                                      

Wechsler Çocuklar İçin Zeka Ölçeği 4 çocukların bilişsel becerilerinin değerlendirilmesinde birçok ülkede en güvenilir ve yaygın olarak kullanılan klinik ölçme araçlarındandır. WÇÖZ-4 zeka testi 6 yaş 0 ay ile 16 yaş 11 ay aralığındaki çocuklara uygulanmakta ve uygulama süresi uygulanan alt testlere göre 1-3 saat arasında değişebilmektedir.

WÇÖZ-4  WISC-R zeka testinin güncellenmiş formudur ve çocuğu Sözel Kavrama, Algısal Akıl Yürütme, Çalışma Belleği ve İşlemleme Hızı olmak üzere 4 farklı bilişsel boyutta değerlendirmektedir.  Wechsler Çocuklar İçin Zeka Ölçeği, çocuğun zeka bölümüyle ilgili fikir vermesinin dışında, bilişsel açıdan güçlü ve zayıf yönlerinin belirlenmesi açısından önemli klinik veriler sunmaktadır. 

Test uygulandıktan sonra raporlanmakta ve aileye geribildirim verilmektedir. Ayrıntılı bilgi ve randevu için merkezimizle iletişim kurabilirsiniz.

 

Yaşam yolunda karşılaştığınız zorluklarda profesyonel destek için, Hemen Arayın! (0282) 293 27 00

Utku Psikobilim Danışmanlık - Tekirdağ Psikolojik ve Psikobilim Danışmanlık Merkezi - Çorlu Psikolojik Danışmanlık © Copyright 2019
Top