Çorlu Çocuk Psikolog

Anasayfa / Yazılar / Çorlu Çocuk Psikolog

Çocuklarda ortaya çıkan, duygu düşünce, davranış ve bunlarla ilgili olabilecek gelişimsel sorunların değerlendirilmesi ve tedavi yönteminin belirlenmesine çocuk psikolojisi adını veriyoruz. Günümüzde sadece yetişkinlerde değil çocuk ve gençlerde de çeşitli psikolojik sorunlar görebilmekteyiz. Bu sorunların bazılarını ise şu şekilde saymak mümkün olup, hiperaktivite bozukluğu başta olmak üzere, dikkat eksikliği ve öğrenme bozuklukları çocuklarda ve gençlerde en çok görülen sorunlar arasında gösteriliyor. Uyku bozuklulukları, takıntılar, tikler ve arkadaş aile ilişki bozuklukları gibi nedenden dolayı aileler çocuk psikolog uzmanlarını tercih etmek durumunda kalabiliyor. Çorlu çocuk psikolog merkezimizi tercih eden anne ve babalar çocuklarında ki bu sorunların tespiti, tanısı ve tedavisi için merkezimizi tercih ederek çare arıyor. Siz de merkezimizi tercih ederek çocuklarınızın sağlıklı bir birey olmasını sağlayabilirsiniz.

Çocuk Psikolojisi Ve Tedavisi

Anne ve babalar çocuklarını geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için birçok destek sunmaktadır. Özellikle günümüzde birçok anne ve babanın ortak sorunları arasında gösterilebilecek altta ki problemler uzman desteği ile ortadan kaldırılabilmektedir. Merkezimizi tercih ettiğinizde Çorlu çocuk psikolog uzmanlarımızdan destek alarak şu problemlere çare bulabilirsiniz.

·         Okula uyum zorlukları

·         Çocuklarda dikkat eksikliği ve dürtüsellik

·         Okul Fobileri

·         Çocuklarda obsesyon – takıntılar, okb

·         Çocukluk depresyonu

·         Otizm ve yaygın gelişimsel bozukluk

·         Tik Bozukluğu

·         Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu

·         Sınav Kaygısı

·         Çocuklarda kaygı bozukluğu ve anksiyete durumu

Uzmanlarımızı Tercih Ederek Hizmetlerimizden Yararlanabilirsiniz

Çocuk psikiyatrikti uzman tedavisinde geç kalmak bazı durumlarda geri dönüş olmayan yola girilmesine neden olabiliyor. Bu nedenle aileler çocuk gelişiminde çocukların birey olduklarını ve onlarında psikolojik desteğe ihtiyaç duyabileceklerini unutmamalıdır. Aileler çocukların çeşitli sorun ve şikayetlerinde çözüm noktasında yetersiz kaldığı durumlar olabiliyor. Bu gibi durumlarda aileler çocuk psikiyatrisi uzmanı tıp doktorlarına başvurmaları çocuk gelişiminde ve sorunların çözümünde önemli bir role sahiptir. Çocuk psikiyatrisi tıp doktoru uygun yaklaşım ile terapi ya da medikal destek sağlayarak aileye gerekli desteği vererek bu süreci atlatmalarında önemli rol oynamaktadır. Aileler kimi zaman çocuklarının sorunlarını çözemedikleri durumlarda devreye Çorlu çocuk psikolog merkezimizden ki uzmanlarımız girerek muayenesi ile durum analizi sağlar ve destek olur. Gelişen teknoloji ve yaşam standardımız çocuklarımızın üzerinde çeşitli ruhsal ve psikolojik etkiler bırakırken anne ve baba olarak onları bu durumdan kurtarmak için merkezimizi tercih ederek bireysel gelişimlerine katkı sunabilirsiniz. 

Yaşam yolunda karşılaştığınız zorluklarda profesyonel destek için, Hemen Arayın! (0282) 293 27 00

Utku Psikobilim Danışmanlık - Tekirdağ Psikolojik ve Psikobilim Danışmanlık Merkezi - Çorlu Psikolojik Danışmanlık © Copyright 2019
Top