Çocuğunuzun ders çalışma düzeni ile ilgili sıkıntı yaşıyor musunuz?

Anasayfa / Yazılar / Çocuğunuzun ders çalışma düzeni ile ilgili sıkıntı yaşıyor musunuz?

Çocuğunuzun ders çalışma düzeni ile ilgili sıkıntı yaşıyor musunuz?

Zaman zaman çocuklarınız müzik dinleyerek ders çalışabilirler ya da çalışma ortamlarını size uygun gelmeyen şekilde düzenlemek isteyebilirler. Bu durum sizde çocuğunuzun sağlıklı ders çalışmadığı ile ilgili kaygı yaratabilir.  Son yıllarda yapılan araştırmalarda bazı kişilerin görsel ya da işitsel uyaranlardan etkilenmediği, hatta bunların çalışma verimini arttırdığı ortaya konmuştur. 

Merkezimizde uyguladığımız MOXO Dikkat Performans Testi ile öğrencilerin zaman içinde dikkatinin, dürtüselliğinin, hareketliliğinin ve zamanı kullanma becerisinin nasıl değiştiği tespit edilmektedir. Uygulanan test ile kişinin işitsel ve görsel uyaranlardan etkilenme durumu belirlenmektedir. Test sonucunda merkezimiz tarafından aile ve öğretmenlere çocuğun ders çalışma ortamı, sınıfta oturma düzeni, zaman düzenlemesi, sınavlarda nelere dikkat etmesi gerektiğiyle ilgili bireysel öneriler sunulmaktadır. 

MOXO Dikkat Performans Testi 7 yaş üzerindeki çocuklara ve yetişkinlere bilgisayar ekranı üzerinden ''online'' olarak uygulanmaktadır. MOXO Dikkat Performans Testi Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu'nun belirlenmesinde de kullanılan bir ölçme aracıdır. 

Ayrıntılı bilgi ve randevu almak için merkezimizi arayabilirsiniz.

Yaşam yolunda karşılaştığınız zorluklarda profesyonel destek için, Hemen Arayın! (0282) 293 27 00

Utku Psikobilim Danışmanlık - Tekirdağ Psikolojik ve Psikobilim Danışmanlık Merkezi - Çorlu Psikolojik Danışmanlık © Copyright 2019
Top